Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/customer/www/msweb.nl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4379
Warning: strip_tags() expects parameter 1 to be string, array given in /home/customer/www/msweb.nl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 5398
Natalizumab (Tysabri®) verbetert de cognitieve prestaties van mensen met MS, ook op langere termijn. Waarschijnlijk beschermt het ook de grijze stofDe gebieden in de hersenen die met zenuwcellen gevuld zijn. Deze gebieden zien er grijs uit als je de hersenen doorsnijdt en bekijkt. in de hersenen. Dit is de conclusie van Italiaans onderzoek.
Aan het onderzoek deden 24 mensen met RRMSRelapsing Remitting Multiple Sclerose (RRMS) is een vorm van MS, waarbij perioden met klachten worden afgewisseld door perioden van geheel of gedeeltelijk herstel. mee die met Tysabri worden behandeld. De onderzoekers deden metingen aan het begin van de behandeling, na 1 jaar, na 2 jaar en na 3 jaar. Daarbij maakten ze gebruik van neuropsychologische testen, vragenlijsten en van beeldvormend onderzoek: MRI.
Na 3 jaar nam het aantal neuropsychologische testen, waarop slecht werd gepresteerd, af. Ook het aantal recidieven op jaarbasis nam af. De score op de Expanded Disability Status Scale (EDSSExpanded Disability Status Scale (EDSS) is een veelgebruikte score, gebaseerd op neurologisch onderzoek, die de actuele stoornissen en beperkingen bij iemand met MS aangeeft. Daarbij geldt dat hoe hoger de score komt, des te slechter het met de patiënt gaat.) bleef bij alle personen stabiel. Tot slot scoorden alle onderzochte personen aanzienlijk beter op neuropsychologische testen van het geheugen, aandacht en uitvoerende functies van de hersenen.
Onderzoek met MRI toonde aan dat de hoeveelheid grijze stofEen in de biochemie vóórkomende natuurlijke en scherp te onderkennen en te beschrijven chemische stof, bijvoorbeeld het aminozuur alanine (C3NO2H8), glucose (C6O6H12) als bestanddeel van glycogeen enz. enz. niet was veranderd, maar dat de parahippocampus en de dichtheid van de grijze stof in de prefrontale cortexhersenschors. aanzienlijk groter was geworden. Dit laatste bleek te correleren met verbeterde prestaties op een geheugentest.
Bron: Mattioli F, Stampatori C, Bellomi F, Scarpazza C, Capra R
Neuropsychology Unit, Spedali Civili of Brescia, Brescia, Italy, Multiple SclerosisZiekelijke verharding van weefsel. Bij MS gaat het om de vorming van verspreide harde plekken in hersenen en ruggenmerg. Center of the Spedali Civili of Brescia, Montichiari, Italy.
PLoS One. 2015 Jul 6;10
Samenvatting: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26148120