Biogen ontkent dreigend tekort MS-medicijnen

De Nederlandse vestiging van de farmaceut Biogen ontkent het hier en daar opduikend gerucht dat er – mede door de coronavirus-crisis – tekorten zouden kunnen ontstaan aan MS-medicijnen.

Biogen ontkent dreigend tekort MS-medicijn“Op dit moment heeft het coronavirus geen invloed op de productie van onze medicijnen. We kunnen patiënten dus blijven voorzien“, aldus de woordvoerder van Biogen.

Biogen heeft in het assortiment voor mensen met MS de medicijnen Avonex (werkzame stof interferon bèta-1a), Fampyra (werkzame stof fampidrine), Plegridy (peginterferon bèta-1a), Tysabri (natalizumab) en Tecfidera (dimethylfumaraat).

Vooral van dat laatste MS-middel zou volgens zeggen de voorraad krap zijn. “Deze informatie is onjuist en we willen de gebruikers van dit medicijn dan ook graag geruststellen“, mailt Biogen.

“Uiteraard weten we niet wat de toekomst brengt – de ontwikkelingen rondom het coronavirus volgen mekaar zeer snel op – maar we verwachten geen problemen met de levering”.

Bronnen: Skipr en Biogen; 25 maart 2020

Dit bericht heeft 0 reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *